Zarys Programu

HealthPointe to szeciotygodniowy program, który można powtarzac dowolną ilość razy, aż do osiągnięcia długoterminowych celów związanych z dobrym samopoczuciem.

 

Na cały program składa się 5 faz:

 

1-5 dzień przed rozpoczęciem programu
Dni przygotowań
Dzień 1-3
Dni białkowe

W tym okresie organizm uczy sie spalać tłuszcz zamiast węglowodanów. Wszystkie Twoje posiłki i przekąski będa sie wtedy składały z białka. Zaczynasz dążyć do celu 10 000 - 15 000 kroków dziennie

dzień 4-28
Dni kontroli wagi

W tej fazie będziesz korzystać z planów posiłków. Notuj zjedzone pokarmy. Będziesz zjadać trzy posiłki dziennie, a pomiędzy nimi wiele przekąsek. Powinieneś zjadać tyle przekąsek, ile potrzebujesz, nie powinieneś być głodny.

dzień 29-42
Dni zwiększania porcji

Po zakończeniu Dni kontroli wagi potrzebujemy ustabilizować organizm na nowym poziomie wagi. W tej fazie możesz pozwolić sobie na dwa razy wieksze porcje białka przy obiedzie i kolacji. Nadal staraj sie robić od 10 000 do 15 000 kroków dziennie.

3-12 miesięcy
Długofalowe utrzymywanie

Fazę Długofalowego utrzymywania możesz rozpocząć po osiągnięciu docelowej wagi. To jest czas stabilizowania wagi oraz wprowadzaniu nowych ustawień w mózgu. Twoje ciało ma "zapamiętać" ten poziom i starać się go utrzymać.